כוכב השבוע – דף להדפסה לילדי גן חובה

דף להדפסה כוכב השבוע

לחצו להורדת דף העבודה

רוצים עוד דפי עבודה?

אנחנו שולחים דפי עבודה חדשים, תכנים מיוחדים ועוד בונוסים רק לחברים הרשומים.

״כוכב השבוע״ הוא מנהג פופולרי בגני ילדים, בו נבחרים בכל שבוע ילד או ילדה שצוות הגן והילדים לומדים להכיר לעומק. במסגרת הפעילות של כוכב השבוע, הילד מציג את עצמו, את התחביבים שלו, את משפחתו, המשחקים שהוא אוהב ומשתף את חבריו לגן בהעדפותיו האישיות. בחלק מהגנים, צוות הגן ובעיקר הגננת, מעניקים גם זמן איכות עם כוכב השבוע המתבטא בשיחה קרובה, משחק עם הגננת וישיבה בסמוך אליה כדרך לבטא יחס אישי לאותו ילד או ילדה.

המטרה בפעילות היא להדגיש את הייחודיות שיש לכל ילד בגן, ובעזרת דף ההדפסה של כוכב השבוע, לעזור לילדים להכיר את עצמם ואת חבריהם בצורה טובה ומפורשת יותר. לפעילות הזו יש יתרונות אישיים וקבוצתיים רבים כגון:

1. יצירת חברויות – הילדים לומדים להכיר את חבריהם טוב יותר, למצוא מכנים משותפים ולהתקרב אליהם ביתר קלות דרך זה.

2. הכרת השונה – לכל ילד ניתנת ההזדמנות להראות את הייחודיות שיש בו ואת תכונותיו האישיות. כאשר שמים את הילד במרכז ומספרים על תכונותיו האישיות באור חיובי, מתרחש חיזוק לאופיו בקרב הילדים וגם חיזוק לביטחון העצמי שלו.

3. חיזוק הקשר עם הצוות החינוכי – במסגרת הפעילות בדרך-כלל יש זמן איכות של כוכב השבוע עם הגננת ועם ולעתים גם עם שאר צוות הגן. ישנה חשיבות גדולה לחיברות שבין הדמויות המחנכות לבין הילדים, שכן המחנכים אלו הדמויות החזקות שהילדים סומכים ונשענים עליהם ביום יום. הזמן האישי הזה שמעניק צוות הגן לילד, מחבר ומקרב את שני הצדדים לחיזוק הקשר והעמקת תחושת הביטחון והשייכות של הילד לגן.

כוכב השבוע הוא אחד המנהגים האהובים שילדים מצפים לו מידי שבוע ומתכוננים לקראתו. זוהי פעילות מעצימה עבור הילד שטומנת שיפור מיומנויות חברתיות, העמקת קשרים בינאישיים, חיזוק הביטחון העצמי ובעיקר הענקת תחושת שייכות של הילד לגן ולדמויות הקבועות שמגיעות אליו.

מצאתם שגיאה בדף? דווחו ונתקן מייד

אתם לא רוצים לפספס את המייל הזה...

גולשים רשומים מקבלים מאיתנו:

  ✔ דפי עבודה מקוריים ואיכותיים

  ✔ דפי עבודה חדשים לפני חגים ומועדים

  ✔ משחקים עם דפי עבודה

  ✔ המלצות והנחות על מוצרי לימוד לילדים 

הוסיפו את המייל שלכם (אנחנו לא שולחים ספאם!)